Yangın Kapısı

Trabzon Yangın Kapısı

Trabzon yangın kapısı, Yangın Güvenlik Sistemleri’nin en önemli öğelerinden biridir. Binalarda kaçış amaçlı konumlandırılan yangın merdivenlerine açılan bu kapılar, sadece bir kapı olmanın yanında teknik özellikleri sebebiyle de yangın kontrolünde önemli bir rol oynar.

Bu kapıların yangın yada herhangi bir olaydan kaçış amacıyla kullanılabilmesi için bir takım teknik özelliklere sahip olması gerekmektedir.

TAŞYÜNÜ
Taşyünü, volkanik kayaların 1600 ve üzeri derecede erimesiyle ve elyaf haline getirilmesiyle elde edilen kuvvetli bir yalıtım malzemesidir.
Yanmama özelliğiyle yangın kapılarının vazgeçilmez izolasyon maddesi olan taşyünü, ayrıca ısı yalıtımı ve organik tarımda da fazlasıyla kullanılır.
Yapısından kaynaklı olarak içerisinde nem ve suyu barındırmaz.Çapraz örgülü elyafı sayesinde ses titreşimlerini etkisiz hale getirir.

Yangın kapılarının ısıya dayanıklılık süresi, büyük ölçüde içerindeki taşyünü malzemesinin yoğunluğuyla orantılıdır. Farklı ölçü ve farklı yoğunluk seçenekleri bulunan taşyünü ne kadar yoğunsa yangın kapısının ısıya dayanma süresi o kadar uzun olur.

YANGIN CONTASI
Bütün kapılarda izolasyon ve kapının çerçeveye uyumu amacıyla kullanılan fitillerin arasında yangın fitili, diğerlerinden farklı olarak yangına dayanım amacıyla üretilir.
Yangın kapısına takılan yangın fitili, yangın ısıyla temas edince şişerek kapı kapalıyken ısı,  alev ve dumanın kapı aralığında geçmesini engeller. Böylece kaçış sırasında yangın merdiveninde olan insanların güvenle dışarıya çıkabilmesi için zaman kazandırır. Ayrıca kapının alevlere dayanma süresinin uzamasında da rol oynar.

PANİK BAR
Yangın kapılarının işlevini tamamlayan kilit sistemidir.
İçeriden dışarıya açılması zorunlu olan yangın kapısına panikbar, yine içeriden takılır.
Kapının eni boyunca takılmış olan uzun bar, yanlardan kilitle kapıya tuturulur. Kaçış sırasında bu barın üstüne uygulanacak küçük bir kuvvet dahi kapının kolayca açılmasını sağlar. Panik halinde bir çıkış yaşandığında bu zaman kazandırıcı özellik çok hayat kurtarabilir. 

Hizmetlerimiz sadece bununla sınırlı kalmayıp;
Ferforje, dış cephe, bina güçlendirme, sıhhi tesisat, polikarbon, tadilat dekorasyon, yangın merdiveni ve yangın kapıları ile ilgili konularda hizmet veren başlıca firmalardan biriyiz.

Uygun Fiyata Yangın Kapısı

Trabzon yangın kapısı ve tüm yangın söndürme sistemleri ile ilgili öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiyi bize ulaşarak uzman ekibizden alabilirsiniz. http://trabzonyanginmerdiveni.net/iletisim/